İş Temposu Arasında Sohbet Etmenin Güzel Yanları

Hayatımızdaki iş temposu tamamen farklılaşmış durumdadır. Sabahları erken kalkmak sonra gerekli görülen şeyleri yapmak ve sabah sabah yola koyulmak. Hepimize ızdırap gibi gelmektedir sanırım. Sabahları sıcacık yataktan cıkıp iş yerine gitmek orada akşama kadar calışmak bu yetmiyormuş gibi birde baş agrısı cekerseniz vay o günün haline. Akşama kadar bütün hayatınız ızdırap olacaktır size. Peki ne yapmak gerekiyor derseniz ise sabahları kalktıgınızda kendi şahsım olarak sabah sabah güzel bir müzik acarak özellikle klasik müzik olmak şartı ile kendimi ve ruhumu duruma ayak uydurmak için kendimi rahatlatmak için klasik müzik dinliyorum. Daha sonrasında mutlaka ve mutlaka evden cıkmadan taze sıkılmış meyve suyu içmenizi öneririm hem gün içinde calışırken yemek yemege fırsat bulamıyacagınız gibi dışarıda yediginiz yemeklerin size hiç bir getirisi olmayacaktır bundan dolayı sabah erkenden içtiginiz meyve suyu sizi zinde tutacaktır ve bol miktarda vitamin depolamış olacaksınızdır. Özellikle kış aylarında içilmesi gereken meyve suyu olarak portakal ı öneririm cünki kışın soguk havalarda enfeksiyon kapmamak için yapmanız gereken şey bol vitaminli meyve sebzeler yemektir . İş hayatımızda sebze ve meyve tüketimi hiç birimiz yapmadıgından dolayı size tavsiyem enfeksiyon kapmamak adına sabahları taze sıkılmış portakal suyu için. Diğer bir husus ise işe gittigimizde cok fazla bir şekilde telefon da konuşmak yada müşterilerinizle konuşmak olmaktadır. nitekim bu size tamamen negatif enerji vermektedir. Sizlerde öğle saatlerinde kendinize 15 dakika zaman ayırarak sevdiginiz insanlarla sohbet yapma yı tercih etmelisiniz. sevdiginiz insanlarla sohbet yapmak gün içerisinde size ayrı bir şekilde motive sayacaktır ve pozitif enerji verecektir. Bu telefon görüşmesi olarak da olabilir birebir görüşme olarakta sohbet yapabilirsiniz. Bu tamamen sizlerin secime kalmış durumdadır. Lakin telefonda cok fazla bir şekilde muhabbet yapmak sağlığınız acısındanda tehlikeli olabilecegi gibi sizi tamamen asosyal yapmaya özenleştirmektedir. Fikrimde insanlarla muhabbet sohbet yapmak istediginizde birebir yapmanız daha faydalı olacağını düşünmekteyim. Akşam olduğunda ise şunu gayet acık ve net sölemek gerekirse siz siz olun sakın eve iş götürmeyin arkadaşlar.

Eşiniz anneniz babanız kardeşiniz akrabalarınız bunlara vakit ayırmaya tercih edin. eve iş götürmek kendinizi daha fazla strese sokmanıza neden olacagı gibi tamamen bu sizi insnalardan soyutlaştırmaktadır. Bundan dolayı evde kesinlikle işle alakalı sohbet yapmamayı özen gösterin ve ailenize vakit harcamaya calışın. Herşeyin bir zamanı oldugu gibi işin de zamanı siz yataktan kalktıktan sonra başlamaktadır. Akşam 6 dan sonra vücut un direnci düştügünden ve kendini bir bilgisayar gibi otomatik olarak kapattıgından dolayı evde iş calışmak tamamen verimsizlige yol acmaktadır. Bu bizler için değil sadece genç cocuklarımız içinde geçerlidir acıkcası.

Sizlerde gençlerimize akşamları belirli programlar hazırlarsanız hayatlarını dahada düzenli bir şekilde belli bir program sayesinde ilerleyerek hem kendini yormaz hem asosyal olmaz hemde kendisine zaman ayırmasını bilen ailesine zaman ayırmasını bilen bir birey olma yolunda olacaktır. Bu aile baglarınıda ilerde kuvvetlendirmektedir. Arkadaş ne kadar cok fazla yorulursak yorulalım şu bir gercekki hayatımız boyunca sırtımızı koltuga koyup oh be diyebilecegimiz bir zaman olmıyacaktır. İnsanoglunun dogası geregi dogar büyür calışır ve ölürüz .

Bundan dolayı sizlerde bu kısa hayat boyunca istedginiz şekilde yaşayın ve kendinizi hiç bir zaman ihmal etmeyin. Unutmayın ki bu hayatta sizden başka siz yoksunuz .

Saygılarımızla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*